Про це пише Politico.

Поза цим процесом — принаймні поки що — залишається і Велика Британія.

Європейський Союз прагне зміцнити свій військово-промисловий комплекс, щоб стримати Росію та підготуватися до зміни стратегічних пріоритетів США.

Ми повинні купувати більше європейського. Адже це означає зміцнення європейської оборонної технологічної та промислової бази“, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, анонсуючи програму Readiness 2030.

Щоб зміцнити зв’язки з партнерами, Брюссель залучив до своєї ініціативи країни, як-от Південну Корею, Японію та членів Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA). Загалом на оборонні потреби може бути витрачено до 800 мільярдів євро.

Ми маємо дивитися не лише на Росію як на загрозу, але й враховувати глобальні геополітичні зміни та те, куди американці спрямовуватимуть свою стратегічну увагу“, — зазначив Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс.

Упродовж останніх років близько двох третин замовлень на оборонну продукцію в ЄС йшли до американських компаній.

Єврокомісія представила довгострокову оборонну стратегію — так звану “Білу книгу” — та низку законодавчих ініціатив для стимулювання військових витрат та створення єдиного оборонного ринку ЄС.

Ми робимо це не для того, щоб розпочати війну, а щоб підготуватися до найгіршого та захистити мир у Європі“, — заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас.

Нагадаємо, у проєкті комюніке саміту Європейського Союзу, який відбудеться в Брюсселі в четвер, 20 березня, наголошується, що ЄС незмінно підтримує незалежність і територіальну цілісність України та продовжуватиме свою фінансову та військову допомогу.