Лідери європейських країн не дійшли згоди щодо можливого відправлення миротворців в Україну.

Дискусії з цього питання виникли під час саміту в Парижі, який організував президент Франції Еммануель Макрон.

Європейські держави намагаються узгодити спільну позицію щодо реакції на переговори президента США Дональда Трампа з Росією. Польща та Іспанія висловилися проти відправлення миротворчих військ в Україну. Це сталося через кілька годин після того, як Велика Британія запропонувала направити своїх військових як частину гарантій безпеки для Києва.

Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на джерела.

Франція запропонувала обговорити можливість створення “Сил безпеки”, які можуть бути розміщені за майбутньою лінією припинення вогню в Україні, розповіли журналістам два чиновники, знайомі з підготовкою зустрічі.

The Washington Post повідомила, що європейські країни розглядають відправлення своїх військ до України в рамках миротворчої місії. Їхній план передбачає “заспокійливі” та “стримувальні” сили, що складатимуться з кількох бригад з можливою чисельністю від 25 до 30 тис. військових.

Нагадаємо, що у Німеччині назвали питання миротворців в Україні “передчасним” – спочатку необхідно почекати та подивитися, “чи настане і яким чином світ для України”, наводить DW слова заступника офіційного представника уряду ФРН Крістіане Хоффман.

Раніше повідомлялося, що капіталізація найбільших оборонних компаній Великої Британії зросла до 4,81 млрд євро після заяв прем’єр-міністра Кіра Стармера про “готовність і бажання” розмістити миротворчі війська в Україні. Після повідомлення про миротворців в Україні капіталізація найбільшої оборонної компанії Європи BAE Systems досягла 48 млрд євро.

Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес заявив, що наразі питання відправлення військ в Україну не розглядається. За його словами, світ ще дуже далекий від такого кроку, і головною причиною цього є дії російського диктатора Володимира Путіна.