Про це повідомила народна депутатка, співголова фракції Ірина Геращенко в Telegram.
Вона зазначила, що, згідно з опитуваннями громадської думки в США, майже 80% виборців Республіканської партії проти надання Україні допомоги, а загалом менш ніж 50% американців підтримують надання допомоги. Це, за словами Геращенко, «дуже тривожні сигнали», які має проаналізувати українська влада.
Нардепка наголосила на необхідності активізувати міжпарламентську дипломатію. Зокрема вона заявила про необхідність усунення перешкод парламентарям у виконанні їхніх повноважень.
«Ми будемо боротися за її (двопартійної підтримки України — ред.) збереження і за збереження антипутінської коаліції. Правда, для цього треба мати можливість на здійснення міжпарламентської дипломатії, а не щоразу долати блокування відряджень опозиції», — зазначила Геращенко.
Вона заявила, що постанова про усунення обмежень щодо виконання депутатами їхніх повноважень необхідна для виконання резолюцій Європарламенту і рішень Єврокомісії, які, як зазначила депутатка, «неодноразово критикували українську владу щодо створення штучних обмежень для парламентарів».
Геращенко додала, що фракція наполягатиме на першочерговому розгляді в парламенті цих постанов.
2 квітня представники партії Європейська Солідарність заявили, що спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заблокував відрядження п’ятого президента України й лідера політсили Петра Порошенка у штат Флорида (США). Як повідомлялось у заяві пресслужби Євросолідарності, Порошенко мав бути ключовим спікером із питань України на щорічній міжнародній безпековій конференції на тему Виклики в глобальному політичному ландшафті — як зміцнити демократію.
Пізніше Руслан Стефанчук відреагував у Facebook на заяву Євросолідарності, зауваживши, що заява про відрядження надійшла йому напередодні ввечері з вимогою вранці того ж дня дозволити відрядження Порошенка. Глава Ради заявив, що «оформляти документи за кілька годин після того, як депутат мав виїхати — це жанр фантастики».
Він також сказав, що нардепам дозволяється виїжджати за кордон для міжпарламентської діяльності, а участь у конференції на запрошення декана «більше схожа на „конференційний туризм“ із бонусом самопіару».
Нагадаємо, що раніше депутати «Європейської Солідарності» принесли до Верховної Ради підписи з вимогою зняти санкції з лідера партії Петра Порошенка. Фракція начебто зібрала 145 тисяч підписів.