Про це заявила представниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен.

Вона підкреслила, що європейська інфраструктура — досить гнучка, щоб газ із третіх країн надходив альтернативними маршрутами в Центральну та Східну Європу.

“Припинення поставок з 1 січня було очікуваною ситуацією, Євросоюз підготувався до неї. Вплив від припинення транзиту буде обмеженим. Єврокомісія понад рік координує зусилля з державами-членами ЄС, щоб підготуватися до цього сценарію і забезпечити альтернативне постачання газу для країн, які можуть бути порушені”, — сказала вона.

Комісія, яка до війни допомагала укладати транзитні угоди між Києвом і Москвою, наразі не бере участі в переговорах.

Натомість підкреслює, що альтернативні джерела доступні і що рівень зберігання газу в об’єднанні є високим.

Єврокомісія заявила, що працювала в координації з країнами-членами ЄС уже понад рік, щоб підготуватися до альтернативних схем постачання газу.

1 січня 2025 року угода про транзит російського газу між “Газпромом” і “Нафтогазом” (у 1992 році “Укргазпромом” — ред.) територією України закінчується. Київ не буде її продовжувати, заявляв президент Володимир Зеленський раніше.

Словаччина намагається зберегти постачання російського газу після завершення угоди.

Словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо погрожує припинити постачання електроенергії до України з 1 січня 2025 року у разі припинення Україною транзиту природного газу.

Міністр промисловості Чехії Лукас Влчек повідомив своєму словацькому колезі про готовність надати потужності для транзиту через Німеччину та зберігання газу, щоб допомогти Словаччині забезпечити стабільні постачання.