Про це пише видання Financial Times.

У матеріалі йдеться про те, що ця ініціатива відбудеться на тлі стурбованості Брюсселя з приводу того, що Угорщина завадить ЄС надати гарантії, які потрібні США для участі у схемі заморожених активів.

Відомо, що уряд прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, якого вважають найбільш проросійським лідером, хотів відтермінувати рішення щодо схеми заморожування російських активів до президентських виборів у США, які відбудуться 5 листопада.

Однак Брюссель має розпочати роботу над будь-якою альтернативою протягом наступних кількох тижнів, бо такий крок залежатиме від повноважень, які закінчуються наприкінці 2024 року.

Згідно з проєктом законодавчої пропозиції, з яким ознайомилася FT, ЄС планує виділити Україні невизначену кількість мільярдів кредитів ще до кінця 2024 року.

Такий крок, який розширює наявну програму допомоги, потребуватиме підтримки більшості, а не одностайності, що позбавить Будапешт права вето.

За словами чиновників, остаточна сума може становити від 20 до 40 млрд євро і буде встановлена Європейською комісією після консультацій з державами-членами.

“Ми завжди можемо діяти самостійно”, – сказав представник ЄС.

Чому це може бути погано для України 

Народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк вважає, що це рішення не є таким корисним для України, хоча це краще, ніж якби допомоги зовсім не було. Адже Україна розраховувала на 50 мільярдів гранту з прибутків від заморожених російських активів.

За його словами, нині йдеться про кредит, що впливає на навантаження. Крім того, використання грошей теж під питанням, адже це кошти від ЄС.

“Там ще виглядає, що частина грошей піде на їх військові закупівлі для нас, а не бюджет України”, – додав Железняк.