Можна з упевненістю припустити, що кількість у 1 мільйон боєприпасів не буде досягнута, – сказав Пісторіус.

За його словами, однією з причин є те, що близько 40% продукції експортується за межі блоку.

“Близько 40% продукції експортується в треті країни. Отже, браку виробничих потужностей немає, проблема в тому, що вони відправляють свою продукцію на інші ринки. Тому, можливо, нам потрібно спробувати перевести це виробництво на пріоритетне – для України”, – сказав Жозеп Боррель.

Раніше очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Євросоюз, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через “жалюгідний стан оборонної промисловості”.

Кілька днів тому видання Bloomberg опублікувало статтю, що Євросоюз відстає від планів надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. За даними видання, станом на тепер ініціатива виконала близько 30% від запланованого і з огляду на обсяг підписаних контрактів, ризикує не досягти своєї мети.

Також, 13 листопада високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив, що Європейський союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але можливо обіцянку не вдасться виконати до кінця 2023 року. Це залежатиме від швидкості виробництва боєприпасів на заводах.