Національний банк з 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за яким банки можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам.

Раніше вони не мали відхилятися від офіційного курсу більш ніж на 10%. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Також скасовуються обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.

“Зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, поліпшить умови роботи легальних суб’єктів ринку. Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті”, – пояснив ухвалене рішення заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 000 грн в еквіваленті (зі 100 000 грн, як було досі).

Зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном для оплати товарів, робіт та послуг. Більшість з них можна й надалі здійснювати без обмежень.

Національний банк у перший же день повномасштабної російсько-української війни заморозив курс гривні. Відтоді він встановлений на рівні 24 лютого – 29,25 грн/$. Середній готівковий курс долара в українських банках по сьогодні був на рівні 31,66-32,18 грн/$.

Фото: Фейсбук