Момент демонтажу банера з проросійським політиком Євгенієм Мураєвим у центрі Києва бачив кореспондент censor.net.

Велетенський банер з Мурєвим, який займав всю висоту Будинку профспілок, з’явився зранку 3 вересня. У мережі кияни обурилися такій новині. І вже через цілька годин з’явилися верхолази, які за допомогою спеціального обладнання демонтували банер.

У цей момент біля Будинку профспілок можна було бачити громадських активістів, зокрема Петра Кияна, екснардепа Андрія Левуса, представників “Демсокири”. Як розповіли вони журналістам, це вони попросили зняти банер з проросійським політиком. Знімали цей банер ті ж альпіністи, які чіпляли плакат на будівлю.

Євгеній Мураєв “прославився” завдяки проросійській позиції – зокрема не визнає російської агресії, заявляючи, що в Україні – громадянський конфлікт. Ці наративи неодноразово звучали в ефірі телеканалу Мураєва “НАШ”, який опосередковано належить Мураєву.

У серпні та вересні Нацрада з питань телерадіомовлення подала позови з вимогою анулювати ліцензію телеканалу “НАШ” через ігнорування керівництвом усунення порушень.

Будинок профспілок був штабом Майдану (під час Помаранчевої революції) та Штабом національного спротиву (під час Революції Гідності). Будинок майже повністю згорів під час подій 18—20 лютого 2014 року. На сьогодні будівля відновлена.

Фото: twitter, censor.net