Про це повідомила Поліція Києва.

“За 11 місяців поточного року поліцейські Києва помістили до кризових кімнат 221 особу, яка постраждала від домашнього насильства Серед них: 4 чоловіків, 115 жінок та 102 дитини. Для потерпілої сторони прийняте рішення про тимчасовий переїзд до кризової кімнати може стати першою сходинкою до зміни життя та подолання насильства”, – зазначили у повідомленні.

І зауважили, що потреба в поміщенні постраждалих осіб до кризової кімнати виникає все частіше, адже потерпілі наважуються звертатись до правоохоронців за допомогою. Після звернення, поліцейські негайно розмежовують сторони конфлікту, аби уникнути тяжких наслідків для життя і здоров’я членів родини.

Правоохороці наголосили, що іноді потерпіла сторона вагається приймати рішення на користь кризової кімнати, адже не зовсім розуміє переваги цієї допомоги. На кожному виклику поліцейський з мобільної групи реагування на факти домашнього насильства розповідає про алгоритм поміщення осіб до такого тимчасового житла, про підтримку фахівців, а також можливість почати нове життя за сприяння профільних спеціалістів і держави.

До слова, кризова кімната долає найголовнішу проблему вчинення насильства у сім’ї у випадках, коли потерпілій стороні не куди йти, немає підтримки від друзів і родичів. Коли особа наодинці залишається з проблемою домашнього насильства. Завдяки таким кризовим кімнатам стереотип про «нічого не змінити, таке життя з кривдником для мене норма» – руйнується.

У поліції додали, що якщо Ви або хтось з Вашого оточення потребує допомоги через таке явище, як домашнє насильство, не замовчуйте та телефонуйте на спецлінію 102. Все, що необхідно для поміщення осіб до кризової кімнати – це бажання почати нове життя, де немає місця домашньому насильству.

Фото: unsplash