Про це заявив глава Генерального інспекторату поліції Молдови Віорел Чернеуцану, передає NewsMaker.
Він розповів, що тільки в жовтні 2024 з Росії до Молдови переказали понад 24 млн доларів через застосунок «Промсвязьбанку».
За даними поліції, схема підкупу виборців із використанням «Промсвязьбанка» почала діяти наприкінці весни, але напередодні виборів і референдуму кількість трансферів восени збільшилася.
Зазначається, що додаток «Промсвязьбанка» людям допомагали встановлювати боти в телеграмі. Лише в жовтні поліція задокументувала і припинила діяльність 97 таких ботів. Однак 138 тисяч номерів із Молдови все ж встигли зареєструвати у системі.
Важливо, щоб усі наші громадяни розуміли, що їх втягують у незаконну схему, — підкреслив посадовець.
Як наголосив Чернеуцану, за цими діями стоїть молдовський олігарх Ілан Шор.
Станом на 24 жовтня 2024 правоохоронні органи задокументували понад 520 осіб, причетних до схеми підкупу виборців. Їм загрожує до трьох років в’язниці або штраф.
Вибори у Молдові
Нагадаємо, що чинна президентка Мая Санду та колишній генеральний прокурор Олександр Стояногло вийшли до другого туру виборів у Молдові. Також комісія країни опрацювала бюлетені референдуму щодо вступу до Європейського Союзу. Понад 50% виборців проголосували «за».
21 жовтня 2024 року доктор історії та директор Інституту ефективної політики Молдови Віталій Андрієвський в етері телеканалу КИЇВ24 розповів, що на президентські вибори у Молдові потужно впливає Росія та її гроші. За його словами, приблизно від 50 до 200 євро росіяни готові були платити громадянам країни за те, щоб ті «правильно» проголосували.
У цей же день чинна президентка Молдови заявила, що на президентських виборах кримінальне угруповання намагалось купити 300 тисяч голосів виборців. Санду назвала це «безпрецедентним шахрайством», мета якого — скомпрометувати демократію.