Про це повідомляє на платформі Х аналітик відкритих даних Річард Верекер.
За його підрахунками, у листопаді минулого року спостерігався пік втрат тих типів БМП та БТР, які все ще виробляються в Росії. Йдеться про БМП-3, БМД-4 і БТР-82. Тоді 38% російських втрат припадало саме на ці типи бронемашин.
Але у лютому-березні втрати саме цих нових машин чомусь впали до приблизно 20%, тоді як 80% від загальної кількості втрат БМП і БТР стало припадати на моделі, які давно не виробляються, а лише знімаються із баз зберігання.
За перші дні квітня статистика виглядає ще незвичніше: на нові моделі припадає лише 2% російських втрат БТР і БМП.
Верекер відкидає пояснення, що Росія раптом припинила виробництво цих трьох моделей бронетехніки. Адже навіть за такого сценарію певна кількість цих машин залишалася б у військах та вона вибувала би більш повільно, а не настільки раптово.
Верекер припускає, що напередодні листопадових виборів в США Путін кинув на фронт велику кількість нових бронемашин, аби показати, що Росія впевнено наступає на фронті. Але тепер, коли врегулювання в Україні виглядає усе більш імовірним, Кремль наказав відвести з фронту свою найкращу нову техніку, аби приберегти її на потім, припускає аналітик.
Військовий оглядач, який діє на платформі Х під псевдонімом HC Strien і має понад 30 тисяч підписників, припускає, що росіяни, можливо, готують останній потужний ривок в Україні і відвели з фронту найкращу техніку, щоб використати її для цього наступу.
Інші підписники Річарда Верекера припускають, що високі втрати нової техніки були пов’язані с тим, що росіяни відправляли її перш за все на Курський напрямок, який був для них головним пріоритетом. Коли ж у березні Курський плацдарм був фактично ліквідований, росіяни припинили втрачати техніку, яка там була зосереджена.
Нагадаємо, що українські військові вже активно застосовують ударні баражуючі боєприпаси HF-1 виробництва німецької оборонної компанії Helsing, які раніше були анонсовані як частина військової допомоги від Німеччини. За даними Defense Express, наразі Сили спеціальних операцій використовують ці дрони з фанери проти російських військ, зокрема на Сумському напрямку.