Сьогодні – 17 липня – ВРУ голосуватиме за законопроект депутата від «Слуги народу» Максима Бужанського щодо навчання українською мовою.

Kyiv Media - всі новини Києва

Законопроект внесений у сьогоднішній порядок денний Ради.

Проект закону мав бути розлянутий Верховною радою 16 липня, але його зняли з порядку денного.

Нагадаємо, документ переносить з 2020-го на 2023-ий перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою. Але вже з об’ємом української не у 80%, як передбачає закон зараз, а 20% — у п’ятому-восьмому класі, 40% — у дев’ятому, а 60% — в старших класах.

Максим Бужанський у своєму законопроекті пропонує скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

Комітет Верховної Ради законопроєкт Бужанського відхилив. Але 13 липня заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко попросив внести до порядку денного роботи парламенту законопроект Бужанського. Частина депутатів “Слуги народу” заявили, що стурбовані суспільною реакцією на законопроєкт Бужанського, тому не підтримуватимуть його під час винесення до зали. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступив проти законопроєкту.

Оновлено від 16:40.

Наразі стало відомо, що  закон Максима Бужанського 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти»,  який скасовує закон про мову — не було розглянуто за браком часу.

Про це повідомляє Українська Правда.

Фото: Facebook

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин