Про це повідомила в ефірі програми Радіо Свобода «Свобода.Ранок» заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Вона пояснила, що Україна готується до вступу в ЄС, і є низка директив, які Київ має виконати, в тому числі, в питанні контролю обігу рецептурних препаратів.

«За останні два дні в нас вже є виписано більше 4 тисяч рецептів на всі рецептурні препарати. Але також нагадую, що програма електронних рецептів діє вже давно, бо в нас є програма «Доступні ліки», яка дозволяє відшкодовувати ті чи інші препарати», – сказала Карчевич.

За її словами, МОЗ планує включити до відшкодування також програми знеболення, які будуть відшкодуватися державою повністю або частково.

31 березня у мережі користувачі почали писати про «ажіотаж» через придбання окремих видів ліків у аптеці

«Наприклад, з початку року до програми додали препарати по імуносупресії, які необхідні при трансплантації. Таким чином цей перелік буде розширюватись для того, щоб відшкодувати ті чи інші препарати, які найбільш поширені, яких найбільш потребують українці», – сказала заступниця міністра.

Що відомо про продаж ліків за е-рецептом

Напередодні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що посилення контролю за відпуском ліків не буде – безрецептурні продовжать відпускати в аптеках без рецепта. На прикладі антибіотиків електронний рецепт буде доступний з квітня 2022 року. 31 березня інтернет-користувачі почали писати «гіпотези», бо купували певні види ліків в аптеках.

З цього приводу МОЗ видало окреме роз’яснення: рецепт потрібен лише для рецептурних препаратів. МОЗ не змінює перелік та умови відпуску ліків за рецептами. Усі ліки, які раніше потрібно було купувати за рецептом лікаря, тепер можна придбати не лише за паперовими, а й за електронними рецептами, що має багато переваг та зручніше для звичайного прийому ліків. При відсутності світла лікар випише паперовий рецепт. Під час перехідного періоду воєнного стану аптеки мають використовувати як електронні, так і паперові рецепти.

Фото: Відкриті джерела