Про це розповіли в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Кишенькові злодії – люди, що є всюди. Та особливо багато таких крадіїв налічується в столиці. За даними Нацполіції, від початку року в Києві вже зареєстрували 131 заяву про пограбування на вулиці. Розкрили наразі тільки 5.

Найпоширеніші місця «роботи» кишенькових крадіїв – місця великого скупчення людей, на кшталт метро, залізничного вокзалу, автостанцій чи ринків. Навіть три-чотири людини створюють там штовханину, необхідну для злодія. У натовпі жертва не надто звертає увагу на те, що хтось торкнувся її плеча або ліктя.

Працюють злодії здебільшого групами. Зазвичай крадій витягує з кишені гаменець та швидко передає його своєму спільнику. Відтак – у вас не буде жодних доказів про те, що злодій – саме ця людина.

Однак більшість жертв кишенькових злодіїв зазвичай не звертаються в поліцію, адже не вірять, що грабіжників можуть упіймати.

Руслан Болгов, експерт із безпеки, радить знаходити свідків, якщо у вас щось вкрали. Тільки так ви зможете довести поліціянтам, хто саме вас обікрав. Водночас необхідно завжди бути пильними та не піддаватись ніяким трюкам, які відволікають на вулиці.

Цікаво, що громадські активісти столиці створили онлайнову мапу, на які можна побачити, у яких районах Києва найбільше кишенькових злодіїв. На карті розміщені фото та коментарі з Telegram-каналу #всеодноїхнесадять; до деяких міток прикріплені навіть світлини людей, яких не раз ловили «на гарячому» під час спроби пограбувати перехожих.

Фото: скріншот