Про це свідчать дані аудиторсько-консалтингової фірми Kept.
До вибірки аналітиків увійшли понад 300 закордонних компаній, в яких у Росії були «істотні активи» і виторг не менше ніж 1 млрд руб. З них 183 до кінця 2024 року завершили вихід з російського ринку.
Більшість продали свої активи будь-якому російському бізнесу (103 кейси) або локальному менеджменту (40 кейсів). У 17 випадках іноземці вийшли зі спільного підприємства з російським партнером, а в 14 — закрили бізнес або призупинили діяльність. Дев’ять угод щодо виходу було здійснено з іноземним покупцем.
Найчастіше рішення про вихід із бізнесу в Росії ухвалювали компанії з країн Північної Європи: частка їхніх рішень про вихід у вибірці Kept становила 94%, а загальна кількість угод — 45.
Наприклад, Росію покинули всі 20 фінських компаній, що потрапили до вибірки. Також пішли 13 з 15 шведських компаній, за двома активами угоди ще в процесі. Щодо Норвегії та Ісландії частка рішень про відхід становить 100%. Дещо відстає від них Данія з 74% завершених виходів.
Серед компаній зі США, Німеччини, Франції та Великої Британії частка тих, хто пішов з РФ, становить 59-67% від вибірки Kept. Найвищу частку виходів при цьому мають Канада, Австралія та Нова Зеландія — 100%.
Найменше з Росії пішло компаній з Австрії (50%), Швейцарії (38%), Італії (22%) і Бельгії.
Нещодавно суд у Лондоні розпочав розгляд справи щодо колишнього російського губернатора Севастополя Дмитра Овсяннікова. Його звинувачують у порушенні санкцій.