Про це повідомив сам посадовець.

Оленич пояснив, що ці гроші його родина взяла у кредит.

“Дякую родині за внесення коштів завдяки кредиту під заставу нерухомого майна”, — йдеться у дописі заступника голови КМДА.

Також він заявив, що подає заяву про відсторонення від посади на час слідства, а підозру у земельній корупції називає необґрунтованою.

“З метою попередження будь-яких інсинуацій, подав заяву про відсторонення від посади на період дії запобіжного заходу. Вважаю підозру необґрунтованою. Разом з адвокатами подали апеляцію та будемо відстоювати доброчесність у суді”, — повідомив Оленич.

Нагадаємо, на початку лютого НАБУ і САП заявили про проведення масштабної операції “Чисте місто” з викриття злочинної організації, причетної до земельних питань у Києві. За даними медіа, обшуки пройшли у бізнесмена Дениса Комарницького.

Пізніше у пресслужбі НАБУ заявили про затримання 7 осіб. Загалом підозру повідомили 10 людям.

Серед підозрюваних:

  • ексдепутат КМР, керівник злочинної організації;
  • заступник голови Київської міської державної адміністрації (далі – КМДА);
  • голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР;
  • перший заступник та заступник директора комунальних підприємств;
  • четверо інших осіб.

За даними медіа, йдеться про ️ексдепутата Київради Дениса Комарницького, ️заступника голови КМДА Петра Оленича, ️депутатів Київради, зокрема, голову комісії з питань земельних відносин Михайла Терентьєва та члена комісії Олену Марченко.

Слідство стверджує, що підозрювані знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Надалі подавали до міськради заяви про надання права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів. Як зазначили в НАБУ підозрювані забезпечували рішення про надання прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості.

За даними слідчих, протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно вивели землю у центрі міста вартістю 11,6 млн гривень.

Слідчі стверджують також, що зафіксували пропозицію хабаря в $100 тисяч члену земельної комісії та депутатці Київради за зловживання повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації. Слідство наразі триває.

Міський голова м. Києва Віталій Кличко заявив, що влада столиці співпрацює з правоохоронними органами, надає всі необхідні документи. І зацікавлена у встановленні правди та розраховує на обʼєктивне й неупереджене розслідування.

“Щодо резонансної ситуації з обшуками і публічними звинуваченнями представників міської влади. Влада столиці співпрацює з правоохоронними органами, надає всі необхідні документи. І зацікавлена у встановленні правди та розраховує на обʼєктивне й неупереджене розслідування. Якщо оприлюднені факти будуть доведені у суді, одразу ж будуть управлінські рішення. Зазначу, що рішення по земельних питаннях, про які сьогодні йдеться, ухвалювали згідно з регламентом і їх підтримували представники всіх фракцій (політичних сил) Київради – і при розгляді на комісіях, і в сесійній залі”, — наголосив він.