Забруднена вода з річки Десна може досягти Київщини вже 14-16 вересня.
Про це йдеться у повідомленні Міндовкілля.
Там розповіли, що нині служби працюють над стабілізацією ситуації. А якщо показники якості води погіршаться, то Київводоканал зможе виправити технологічні процеси. Тоді вони будуть завжди відповідати вимогам. У відомстві звернули увагу на те, що зараз таких ризиків все ж немає.
Експерти з лабораторій регулярно моніторять воду в Десні та Сеймі, зокрема у питних водозаборах Києва. У пробах питної води, які взяли у контрольних точках централізованого водопостачання Києва, перевищень за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками не виявили.
У районі села Шестовиця є потемніння води, специфічний запах, скупчення дрібної риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби. Нижче за течією ознак забруднення не фіксують.
У районі міста Чернігів ситуація покращується, факти загибелі риби лише поодинокі.
Загалом по Десні в Чернігівській області забруднення переміщується руслом річки. Найгірші показники в селі Боромики та Чернігові. Вміст розчиненого кисню в Десні в районі Боромик знизився до 0,26 мгО2/дм³ (норма 4 мгО2/дм³).
У деяких населених пунктах фахівці фіксують перевищення вмісту заліза та марганцю у воді, однак його називають типовим для цієї пори року.
У річці Сейм у Сумській та Чернігівській областях ситуація поступово покращується — вміст розчиненого кисню повільно зростає, але він досі нижчий за норму.
28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Окрім того, Київводоканал оприлюднив заяву для мешканців столиці стосовно забруднення води у Десні. Фахівці запевнили, що ситуація контрольована, а вода не є отруйною.
9 вересня виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що забруднення Десни повʼязане зі знищенням очисних споруд росіянами.
Також 9 вересня у Міндовкіллі повідомили, що забруднення у річці Десна, де були зафіксовані численні випадки мору риби, просунулося нижче Чернігова по течії.
Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у Тьоткіному Курської області.
Міська влада питає думку киян щодо перейменування вулиці Лаврської у Печерському районі та столичного парку…
ВАКС арештував майноколишнього депутата Київради Дениса Комарницького, якого підозрюють в організації схеми з незаконної передачі…
Активісти «Спадщини» показали ще один зразок київської жовтої цегли, яку можуть використовувати для реставрації історичних…
Президент України Володимир Зеленський відреагував на смерть Папи Римського Франциска.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАГАЛ) оголосила результати перевірки інциденту біля міста Рафах у Секторі Гази наприкінці…
Чотирьом підліткам, які побили військового у Гідропарку, повідомлено про підозру в хуліганстві. Прокуратура просить домашній…