Про це йдеться у повідомленні Міндовкілля.
Там розповіли, що нині служби працюють над стабілізацією ситуації. А якщо показники якості води погіршаться, то Київводоканал зможе виправити технологічні процеси. Тоді вони будуть завжди відповідати вимогам. У відомстві звернули увагу на те, що зараз таких ризиків все ж немає.
Експерти з лабораторій регулярно моніторять воду в Десні та Сеймі, зокрема у питних водозаборах Києва. У пробах питної води, які взяли у контрольних точках централізованого водопостачання Києва, перевищень за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками не виявили.
Що відомо нині про річку Десна
У районі села Шестовиця є потемніння води, специфічний запах, скупчення дрібної риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби. Нижче за течією ознак забруднення не фіксують.
У районі міста Чернігів ситуація покращується, факти загибелі риби лише поодинокі.
Загалом по Десні в Чернігівській області забруднення переміщується руслом річки. Найгірші показники в селі Боромики та Чернігові. Вміст розчиненого кисню в Десні в районі Боромик знизився до 0,26 мгО2/дм³ (норма 4 мгО2/дм³).
У деяких населених пунктах фахівці фіксують перевищення вмісту заліза та марганцю у воді, однак його називають типовим для цієї пори року.
У річці Сейм у Сумській та Чернігівській областях ситуація поступово покращується — вміст розчиненого кисню повільно зростає, але він досі нижчий за норму.
Забруднення річок Сейм та Десна
28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Окрім того, Київводоканал оприлюднив заяву для мешканців столиці стосовно забруднення води у Десні. Фахівці запевнили, що ситуація контрольована, а вода не є отруйною.
9 вересня виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що забруднення Десни повʼязане зі знищенням очисних споруд росіянами.
Також 9 вересня у Міндовкіллі повідомили, що забруднення у річці Десна, де були зафіксовані численні випадки мору риби, просунулося нижче Чернігова по течії.
Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у Тьоткіному Курської області.