Про це інформує пресслужба Міндовкілля у четвер, 19 вересня.
Якість води в річці Десна на водозаборах Київської області відповідає санітарним нормам. За даними Міндовкілля, жодних перевищень за ключовими показниками, такими як пестициди, важкі метали та органічні сполуки, не виявлено.
Наразі якість води в річці Десна в районах водозаборів Київської області залишається в межах норми. Зокрема у водозаборі Броварів зафіксовано хімічне споживання кисню на рівні 32,02 мг на кубічний дециметр, що лише трохи перевищує норматив у 30 мг. У Києві цей показник становить 20,76 мг на кубічний дециметр, а розчинений кисень — 6, 02 мг, що також відповідає санітарним вимогам.
Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук та важких металів не зафіксовано. Загибелі риби немає, а показники амонійного азоту, нітритів та хлоридів відповідають нормам.
За даними Київводоканалу, навіть у разі забруднення очисні споруди здатні впоратися з можливими викликами, тож якість питної води для населення не погіршиться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.
Водночас на Сумщині, в річці Сейм, фіксується погіршення якості води, ймовірне джерело забруднення — територія РФ. Найгірші показники біля сіл Пруди та Мутин, де споживання кисню становить понад 100 мг на кубічний дециметр. Проте на Чернігівщині ситуація покращується, більшість показників у нормі.
Якість води у річці Десна в Чернігівській області теж покращується, усі показники відповідають санітарним нормам.