Забруднення може дійти до Києва, але не у тому вигляді, як було у Сеймі та Десні. Більшість небезпечних речовин розчиниться та знешкодиться.

КИЇВ24
Мертва риба через забруднення річки Сейм. Фото: Держрибагентство

Про це в етері телеканалу КИЇВ24 розповів кандидат хімічних наук Гліб Репіч.

Він зазначив, що хімічне забруднення «прекрасно розчиняється», хоч і псує воду.

Я б не сказав, що воно затримується десь, просто воно повільно просувається. І ми бачимо, що у верхів’ї, там де Сейм, там вже рівень загрози знизився. Тому що основна маса забруднення пройшла нижче.

Також експерт прокоментував інформацію на рахунок того, чи досягне забруднення Києва.

Я робив відео і казав, що не досягне. Я не врахував одну річ. Я забув, що Десна впадає в Дніпро нижче водосховища. Це трішки погано.

Репіч додав, якщо забруднення і дійде до Києва, то не в такому вигляді, як це було у Сеймі чи Десні.

Бо воно розчиниться, частина знешкодиться. У будь-якому разі ця вода не буде такою якісною, як зазвичай.

Забруднення Десни та Сейму: що відомо

28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.

30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.

Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів «АНТС» та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу Курської області. Пізніше цього ж дня цю версію підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Олег Лисюк також звернув увагу, що Київ має декілька джерел для постачання питної води, а також великі запаси.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
11 Жовтня 2024
Більше новин