Про це повідомляє пресслужба Пентагону.

Командувач Стратегічного командування США, Генерал ВПС Ентоні Коттон, заявив, що на тлі інвестицій Росії та Китаю в оборонну сферу і космічну галузь, останнім часом, важливо зосередитись на зміцненні стратегічної переваги Сполучених Штатів.

Найважливіше повідомлення, яке я хочу передати сьогодні, полягає в тому, що сили під моїм командуванням готові стримувати наших супротивників і рішуче відповісти, якщо стримування не вдасться. Жоден супротивник ніколи не повинен сумніватися в наших можливостях сьогодні.

За словами Генерала США протистоїть двом ядерним лідерам: Російській Федерації та Китайській Народній Республіці.

Він зауважує, що ракетні розробки в Північній Кореї, ядерні амбіції Ірану та розвиток відносин між цими країнами додає нових рівнів складності стратегічному обчисленню США.

Коттон відзначив швидкі темпи, з якими Китай розробляє стаціонарні пускові установки міжконтинентальних балістичних ракет, і прогнозує, що ядерний арсенал Китаю може досягти майже 1000 боєголовок до 2030 року.

Він також нагадав про останні заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що 95% стратегічних ядерних сил Росії модернізовано.

Хоча наші застарілі системи продовжують утримувати потенційних супротивників під загрозою, надзвичайно важливо, щоб ми продовжували пришвидшувати темпи модернізації нашої ядерної тріади.

Нагадаємо, що 28 лютого стало відомо, що РФ готується до війни з Китаєм. У ЗМІ просочились деталі секретних “ядерних сценаріїв” Кремля. Критерії для потенційної ядерної відповіді варіюються від вторгнення ворога на територію РФ до більш конкретних тригерів, таких як знищення 20% російських стратегічних підводних човнів з балістичними ракетами.

Також, Міністерство закордонних справ Китаю закликало держави з найбільшими ядерними арсеналами домовитися про угоду “про незастосування ядерної зброї першими одна проти одної”.