Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро України (НАБУ).

Новий законопроєкт дозволяє підозрюваним у корупції, які надали викривальні свідчення та підтвердили їх доказами, а також повністю або частково відшкодували збитки, отримати покарання у вигляді позбавлення волі, але більш м’якого, ніж це передбачено санкцією статті закону.

Крім того, слідство та підозрюваний можуть укласти угоду у вигляді штрафів та конфіскації майна. Водночас законопроєкт забороняє укладати угоду з організатором корупційного злочину, якщо той не погоджується викрити іншого організатора.

Заплатити за корупцію штраф: що відомо про резонансний закон

18 липня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 11340, який міг дозволити підозрюваним у корупційних злочинах посадовцям іти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.

Активісти та громадські діячі вказували, що цей законопроєкт дозволить підозрюваним у корупції просто відкупитися за скоєний злочин.

Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія казав, що ухвалення цього закону є одним із зобов’язань України перед партнерами в ЄС. Він також розповідав, що стосовно проєкту закону надходили зауваження від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду.

Водночас комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики виявив у положенні законопроєкту «корупціогенний фактор». Зокрема, він начебто створює умови, відповідно до яких підозрювані чи обвинувачені у корупційних правопорушеннях «можуть відкупитися від суворого покарання, не викриваючи жодних співучасників та не надаючи інформацію про інші відомі їм злочини».