Українські педагоги отримають чергове підвищення заробітної плати у вересні 2026 року, повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

За його словами, після січневого підвищення держава продовжує працювати над покращенням оплати праці вчителів, попри умови повномасштабної війни.

Оксен Лісовий зазначив, що наступний етап збільшення зарплат запланований на осінь.

«Попри усі труднощі, цього року підвищення оплати праці педагогів продовжується: після січневого підвищення наступний етап відбудеться у вересні», – повідомив міністр.

Відповідну заяву він зробив під час освітнього фестивалю «Вчителі майбутнього 2026», який проходив у Львові.

Читайте також: У Львові зі школи звільнили вчительку, яка ображала сина військового

Які доплати можуть отримувати вчителі

Окрім базового окладу, педагоги мають право на додаткові надбавки.

Зокрема, сертифікація дає право на доплату у розмірі 20% посадового окладу протягом трьох років. Також передбачені доплати за роботу в складних умовах, інклюзивне навчання, перевірку зошитів, завідування кабінетами та отримання професійних звань.

Розмір окремих надбавок може становити від 10% до 20% посадового окладу.

Скільки педагогів працюють в Україні

За словами очільника МОН, нині освітній процес в Україні забезпечують майже 400 тисяч учителів, які навчають понад 3,7 мільйона дітей.

Лісовий наголосив, що система освіти продовжує працювати попри повітряні тривоги, перебої з електроенергією та інші виклики воєнного часу.

Читайте також: Оновлений «Захист України» у школах: замість теорії — дрони, домедична допомога та 8-годинні тренінги