Про це Констянтин Усов повідомив у своїх соцмережах.

За словами чиновника, він проходитиме навчання на факультеті державного управління. Навчання відбуватиметься з відома міського голови Віталія Кличка.

Аплікація подавалася у 2021. Все було скоординовано з багатьма людьми, в тому числі з мером Віталієм Кличком, який також став одним з трьох моїх офіційних рекомендаторів у Гарвард. Лист про зарахування на Магістратуру з Публічного Управління (MPA) та повідомлення про призначення стипендії на навчання я отримав від Університету в березні 2022” — пише він.

Усов пише, що не міг полїхати на навчання раніше через бойові дії.

Якраз тоді, коли ми повним ходом укріплювали дальні підступи до Києва, в Бучі творилися відомі звірства, а в штабі оборони міста готувалися до скорого відрізання столиці від транспортних коридорів на південь та захід. У Києві лишалося всього 700 тисяч мешканців з 4 млн., роботи по військовій лінії було дуже багато, і кожний працівник військової адміністрації реально працював на межі. Зрозуміло, я не бачив тоді варіанту серйозно розглядати запрошення їхати кудись за межі країни” — вказує він.

Нині, зі слів Усова, він ухвалив спільне рішення про свою поїздку разом із керівництвом та навіть посольством США. Каже, нові знання йому знадобляться при відбудові країни.

Сьогодні ситуація в Києві інша. Після детальних розмов з нашою командою в Київраді, з мером, з МЗС, і з посольством США, ухвалене спільне рішення, що я офіційно поїду до союзників зараз, у 2022/2023 рік, а не роком пізніше. Бо за рік, після перемоги, ми почнемо вибудовувати зовсім іншу країну. І нам точно знадобляться нові підходи, знання й навички, якими світ готовий з нами ділитися на базі таких закладів як Harvard University. Тож профільним підрозділом Міноборони щодо мене підписано і видано спеціальний письмовий дозвіл на перетин кордону” — вказує він.

Усов додає, що посаду за ним на час відсутності буде збережено.

Віталій Кличко також повідомив команду про своє рішення зберегти за мною позицію заступника на час відсутності. Загалом я надзвичайно вдячний державі за довіру. Те, що попереду – це не просто навчання. Це адвокація інтересів України на всіх рівнях та майданчиках, до яких можна дотягнутися. Гарвард – це середовище, наповнене сенаторами, губернаторами, дипломатами, держсекретарями, представниками великих партій, екс-президентами та президентами” — підсумовує він.

Фото: Фейсбук