Про це йдеться на сайті Офісу генпрокурора.

За даними слідства, підозрюваний не проводив оцінки ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах метро, не вживав заходів щодо забезпечення довгострокової служби штучних споруд та запобігання появі їх несправності. Також він не призначав комісії для проведення спеціальних оглядів, обстежень та спостережень за дефектними, ослабленими конструкціями та спорудами станцій Оболонсько-Теремківської лінії «Київського метрополітену».

“Як наслідок, окремі елементи тунелів почали руйнуватись, і це призвело до потрапляння води до тунелю на перегоні між станціями метро «Деміївська» та «Либідська», появи тріщин у стінах та сталактитів, вимивання і порушення цілісності гідроізоляції тунелю метро протягом тривалого часу”, – йдеться у повідомленні.

Повідомлення про підозру відбулося шляхом надсилання на адреси реєстрації та проживання колишнього керівника, бо він не з’являвся за викликами. Вживаються заходи для встановлення місця перебування підозрюваного.

Нагадаємо, 8 грудня 2023 року у Києві на терміновий ремонт закрили тунель біля станції метро “Деміївська” після того, як в оправі виявили тріщини, крізь які до тунелю потрапляла вода з піском. Шість станцій – “Деміївська”, “Голосіївська”, “Васильківська”, “Виставковий центр”, “Іподром”, “Теремки” – були відрізані від решти системи метрополітену.

У березні Bihus.Info опублікувало розслідування щодо Брагінського. Журналісти виявили у нього понад 50 млн гривень незадекларованих доходів. Зокрема, журналісти  в деклараціях родичів директора Київського метрополітену кілька дорогих квартир та землю під Києвом.

Пізніше стало відомо, що Брагінський написав заяву про звільнення.

За кілька днів була оприлюднена друга частина розслідування Bihus.Info, у якій журналісти з’ясували, що підряди від метрополітену отримували люди, близькі до Брагінського.

Капітальний ремонт перегінного тунелю обійшовся у 370 млн грн, його довелося повністю перебудувати. Ділянка не працювала дев’ять місяців.