Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки та Національному антарктичному центрі.

«Усі ми мріємо та докладаємо максимальних зусиль, щоб настав той час, коли Україна відзначатиме Перемогу, а ми зустрічатимемо нашу чудову «Ноосферу» в Одесі. Але нині можемо пишатися тим, що флагман українського науково-дослідного флоту вже другий рік поспіль успішно виконує антарктичну місію. Не зупиняємося попри всі спроби ворога нас знищити», – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

З крижаного континенту на «велику землю» криголам доправив 3 експедиції:

  • зимувальний загін 27-ї Української антарктичної експедиції, який працював на станції «Академік Вернадський». Це науковці, які займалися геофізикою, біологією, метеорологією, а також команда життєзабезпечення;
  • учених та технічних фахівців, що працювали у складі сезонного загону на «Вернадському» впродовж антарктичного літа;
  • учасників польської антарктичної експедиції зі станції «Арцтовський».

Загалом другий сезон «Ноосфери» тривав чотири місяці й складався з двох частин. У грудні 2022 судно вирушило з Кейптауна до Антарктики, доставивши до станції «Арцтовський» команду польських полярників, а до станції «Академік Вернадський» – загін українських технічних фахівців. Наприкінці березня судно знову вийшло до Антарктики з 28 Українською антарктичною експедицією на борту та вантажами, необхідними для зимівлі нової команди.

Фото: відкриті джерела