Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю бразильським журналістам.

Що стосується цих договорів – у нас їх вже дев’ять. Ми наближаємося до важливого договору зі США, і після того, як ми пройдемо Конгрес – а я вважаю, що ми однаково дотиснемо та пройдемо його позитивно, – ми прийдемо до цієї потужної угоди зі США.

Зеленський зауважив, що це стосується не тільки військової підтримки, але й зачіпатиме гуманітарні аспекти, відновлення, фінансову підтримку та енергетичну.

Весь обсяг цієї потужної допомоги у двосторонніх угодах є… І ми будемо далі підписувати гарантії безпеки.

Президент вважає, що починаючи з квітня розпочнеться процес домовленостей та переговорів.

Ми наближаємося, щоб наші партнери з Балтійських країн це зробили, я думаю, що у квітні ми будемо мати такий результат з однієї з країн. Я думаю, що у нас можуть бути потужні договори у травні. Я думаю, травень-червень ми вийдемо на договори не лише з США, з північними країнами (Європи – ред.). Ми готуємося до Швеції та Норвегії.

Окрім того, президент України запросив президента Бразилії Лули да Сілви  взяти участь в першому Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії в червні.

Він наголосив, що для України дуже важлива підтримка Бразилії, хоча тривалий час “Україна не могла донести до цієї країни правду про розвʼязану Росією війну”.