Президент України Володимир Зеленський може призначити новим головою КМДА чинного міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова замість мера Києва Віталія Кличка. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Telegram-канал політолога Тараса Березовця.

За його словами, після скандалу 17 серпня с радянською інсталяцією на Алеї Героїв Небесної Сотні та демаршу Кличка проти центральної влади на Банковій ухвалили рішення звільнити чинного мера з посади голови КМДА.

Він зазначив, що задум ОП полягає у звільненні Кличка після святкування Дня Незалежності, але й можливий варінт зі звільненням до 24 серпня. Також, джерела політолога на Банковій зазначають, що замість Віталія Кличка головою КМДА призначать міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова.

Віталія Кличка можуть звільнити з посади голови КМДА вже на засіданні РНБО 20 серпня. За даними журналістки Соні Кошкіної, засідання РНБО 20 серпня буде присвячене Києву.

У разі звільнення з посади голови КМДА мер Києва фактично втратить можливість керувати містом, адже вся виконавча влада в столиці сконцентрована саме в очільника КМДА, а міський голова є представницькою фігурою.

Відмітимо, Чернишов був головою Київської ОДА в 2020 році. У ЗМІ пишуть про можливі зв’язки Олексія Чернишова і з україно-російським бізнесменом Павлом Фуксом, проти якого запроваджені санкції РНБОУ, а також із олігархом Ігорем Коломойським. При цьому Чернишов, будучи харків’янином, нібито перебуває в не надто хороших стосунках з колишнім міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Фото: Телеграм