Таку думку висловив тележурналіст Сергій Руденко в етері КИЇВ24. 

Він зауважив, що новопризначеному головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському буде важко здобути таку народну довіру та повагу в ЗСУ, яка була у Валерія Залужного.

Все ж Залужний – це вже історична постать, яка зробила для перемоги у великій війні достатньо багато, тому що два роки широкомасштабного вторгнення керував армією в непростих умовах. Ми знаємо, всі здобутки ЗСУ впродовж цих років. У Залужного є, безперечно, авторитет.

Водночас, за словами тележурналіста, Україна вчора не почула причин звільнення Залужного.

Я, щоправда, вчора не почув причини звільнення Залужного з посади Головнокомандувача від Зеленського. Це мені нагадало часи Леоніда Кучми, коли генерала Марчука звільнили з посади прем’єр-міністра України з формулюванням «за формування власного політичного іміджу». Очевидно, те саме сталося із Залужним. Але ніхто не пояснив, чим Сирський буде кращий за Залужного. Або чим Сирський гірший за Залужного.

Зміна Головнокомандувача ЗСУ: що відомо

Ввечері четверга, 8 лютого, Зеленський повідомив про рішення звільнити з посади головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Натомість новим головнокомандувачем Збройних сил України був призначений Олександр Сирський.

Що відомо про нового Головнокомандувача ЗСУ?

Новий керманич Збройних Сил України — генерал-полковник Олександр Сирський — з перших днів великої війни очолив оборону Києва. Під його керівництвом у березні-квітні 2022 року вдалося відігнати окупантів від столиці.

За успішну оборону Києва був нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня, а 5 квітня 2022 року відзначений званням Героя України.

У вересні 2022 року Олександр Сирський керував контрнаступом ЗСУ у Харківській області, внаслідок якого було звільнено сотні населених пунктів.

До сьогодні Сирський був відповідальний за операційну зону Східного угруповання військ — територія від Куп’янська (Харківська область) до Бахмута (Донецька область).