Про це йдеться у картці документа на сайті Верховної Ради.

Там зазначається, що закон повертає відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації для військовозобов’язаних, чиї близькі родичі, зокрема “рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра”, загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях під час дії воєнного стану.

Відомо, що 21 серпня парламент ухвалив закон про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо розширення кола військовозобов’язаних, чиї близькі родичі, зокрема рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра, загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях, для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Проте подальшими змінами до цієї статті слово “неповнорідний” вилучили.

На практиці це означало, що якщо жінка має від різних чоловіків двох синів, то вони обидва могли бути мобілізовані. Натомість державою гарантовано, що з двох рідних братів у такій самій ситуації один з них має право на відстрочку.

Родини загиблих, у кого склалася така ситуація, закликали повернути попереднє формулювання ст. 23 у пункті про тих, хто не підлягає мобілізації, “рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра”.

Нагадаємо, що 21 серпня Рада проголосувала в цілому за законопроєкт про відстрочку неповнорідних родичів загиблих або зниклих безвісти під час участі у бойових діях.

За словами нардепа від “Європейської Солідарності” Олексія Гончаренка, парламент підтримав одразу в цілому проєкт закону №11391 щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації для військовозобов’язаних, чиї близькі родичі, зокрема рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра, загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях.

Нагадаємо, у квітні, до прийняття закону про посилення мобілізації, на сайті Офісу президента було зареєстровано петицію – звернення родин загиблих військовослужбовців щодо правки, якою депутати скасували заборону на мобілізацію другого сина у матері, якщо в неї у родині вже загинув один, але він не є повнорідним братом іншого.

Втім, врешті до законопроєкту про мобілізацію було внесено правку, якою скасували заборону мобілізувати брата загиблого, якщо той не є повнорідним.

Таким чином, на думку законодавців, брати, яких народила і виховала одна мати, можуть бути не пов’язані між собою, і мати повинна відправляти другого сина на війну, коли загинув перший, але від іншого чоловіка, пише “Судово-юридична газета”.