Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні.

Новим начальником Генштабу за пропозицією головкома Олександра Сирського призначив генерал-майора Анатолія Баргилевича. Досвідчена людина — розуміє завдання цієї війни та українські цілі, — заявив глава держави.

Президент додав, що сьогодні ж новопризначений Головнокомандувач ЗСУ визначив кандидатури своїх заступників. Також визначено і заступників начальника Генштабу.

І я підпишу відповідні укази. Всі хлопці — бойові, фахові, кожен — із чітким знанням фронту та реальних потреб українських воїнів, — додав гарант.

Що відомо про нового очільника Генштабу ЗСУ?

На початку російсько-української війни у 2014 році, Анатолій Баргилевич обіймав посаду начальника управління оперативної підготовки Головного оперативного управління Генштабу. Згодом працював у штабі Антитерористичної операції.

У 2016 році його призначили начальником оперативного управління Командування Сухопутних Військ, де він опікувався розвитком терооборони.

З 2020 по 2022 рік був заступником командувача СВ ЗСУ з територіальної оборони. Ще до повномасштабного вторгнення РФ, у складі Сухопутних військ ЗСУ він почав створювати та розбудовувати потужну систему військ територіальної оборони.

А у 2022-2023 роках був начальником штабу ОСУВ «Хортиця» — оперативно-стратегічного управління військ, які діяли від Бахмута до кордону з рф на Харківщині. Командувачем цього угрупування до призначення Головнокомандувачем ЗСУ був Олександр Сирський.

З 9 жовтня 2023 року він обіймав посаду Командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

У 2016 році за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української з нагоди Дня Збройних Сил України був нагороджений орденом Данила Галицького.

А у 2022 році, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі генерал-майор отримав ордени Богдана Хмельницького II та III ступенів.