Про це сказав в ефірі КИЇВ24 виконавчий директор «Міжнародної асоціації малих громад» Олексій Буряченко.

Дійсно, я підтверджую ваші слова, що йде діалог на дуже серйозному рівні між Офісом Президента, безпосередньо між Єрмаком та Сіярто, міністром закордонних справ Угорщини. Оскільки часу для прийняття Угорщиною, скажімо, більш конструктивної позиції насправді не так багато.

Олексій Буряченко нагадав, що до засідання Європейської Ради залишається тиждень. Відтак, наразі західні партнери намагаються переконати  Орбана змінити позицію щодо членства України в ЄС. Зокрема, вчора його зустрічав Макрон, а півтора тижня тому угорський прем’єр зустрічався з Шарлем Мішелем, головою Європейської Ради.

Спочатку, враховуючи те, що все ж таки ще в Європі є право консенсусу, з ним намагаються говорити. Його намагаються всіляко переконувати, щоб його позиція була менш критичною і більш конструктивною. Але я глибоко переконаний, якщо і в такому далі руслі він буде продовжувати свою популістську риторику, то в Брюсселя є додаткові більш силові інструменти для того, щоб його витверезити до відповідного рішення ЄС і голосування.