Телеканал КИЇВ24 зібрав головні заяви президента:

Росія починає війну кожне десятиліття

«Кожне десятиліття Росія починає нову війну. Частини території Молдови та Грузії залишаються окупованими. Росія перетворила Сирію на руїни. І якби не Росія, хімічна зброя ніколи не була б там застосована. Росія майже поглинула Білорусь, загрожує Казахстану та країнам Балтії», – наголосив Зеленський.

Терористи не мають права володіти ядерною зброєю

Глава держави нагадав, що свого часу Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Тоді світ вирішив, що росія має стати хранителькою такої сили.

Але подальша історія довела, що саме рф, яка навіть енергію використовує як зброю, найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння.

«Терористи не мають права володіти ядерною зброєю. росія заслуговує на роззброєння тут і зараз», – наголосив президент.

Росія використовує продовольство як зброю

«З початку повномасштабної агресії, Росія заблокувала наші чорноморські та азовські морські порти. Наші порти на Дунаї досі залишаються мішенню для її ракет і безпілотників», – каже він.

Зеленський нагадав, що Україна працює над збереженням експортних маршрутів для перевезення зерна.

«Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але вони допомагають підготувати сцену для московського актора», – зазначив президент, натякаючи на обмеження, які запровадили Польща, Угорщина та Словаччина.

Викрадення дітей – геноцид

«На жаль, різні терористичні угруповання і раніше викрадали дітей, але ніколи раніше масові викрадення та депортації не ставали частиною державної політики. До сьогодні. Викрадених дітей у Росії вчать ненавидіти Україну, розривають усі зв’язки з їхніми сім’ями. Це геноцид», – наголосив Зеленський.

Україна готує Глобальний саміт миру

За словами президента України, формула миру стала основою для відновлення існуючої безпекової архітектури.

«Тепер ми можемо повернути до життя Статут ООН та гарантувати повну силу світового порядку, що ґрунтується на правилах. Завтра я представлю деталі на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН», – зазначив Зеленський.

За його словами, формула миру стала глобальною, оскільки понад 140 держав підтримали її повністю або частково.

«Важливі переговори та консультації щодо імплементації формули миру відбулися у Хіросімі, Копенгагені та Джидді. І ми готуємо Всесвітній саміт миру. Я запрошую всіх вас – всіх, хто не терпить жодної агресії, – до спільної підготовки Саміту», – заявив глава української держави.

В України за спиною намагаються укласти тіньові угоди з росією

«Злу не можна довіряти. Запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам Путіна. Будь ласка, почуйте мене. Нехай єдність вирішує все відкрито», – наголосив президент.

Фото: Getty Images