Про це він сказав, відповідаючи на запитання після своєї промови на Мюнхенській безпековій конференції 15 лютого.

Зеленському нагадали, що мер Києва Віталій Кличко його “критикує за різні речі”, а лідер Кремля Володимир Путін називає нелегітимним — і це один із приводів не проводити російсько-українські перемовини.

“На вашу думку, коли настане час для виборів: після перемир’я, під час переговорів?” — запитали в Зеленського.

Глава держави відповів, що зараз фокусується на виживанні України.

“Я роблю все, що можу. Я завжди так робив. Починаючи від різних діалогів… Половину мого президентського терміну був ковід, половину — війна з Путіним, проти Путіна”, — сказав Зеленський.

Він додав, що готовий говорити про вибори, водночас українці “абсолютно не хочуть виборів” через загрозу державі.

“Тому що вони бояться. Ми втратимо правовий режим воєнного стану, якщо будуть вибори. Солдати повернуться додому, і Путін окупує всю нашу територію. Зараз ми маємо мобілізацію, ми є єдиним організмом, ми є єдиною країною. І тому дуже важливо, щоби так було надалі”, — сказав президент, наголошуючи, що для збереження держави потрібна єдність.

Він додав, що питання — не в ньому, а в потребі виживання та порятунку країни, незалежності та людей.

“А якщо комусь не подобається це, вони можуть обрати інше громадянство. Якщо вони хочуть”, — сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, спеціальний представник президента США Дональда Трампа щодо врегулювання українського питання Кіт Келлог назвав ознакою здорової демократії можливість проведення виборів у країні навіть під час війни, але зауважив, що Україна не має проводити їх прямо зараз, бо це прямо суперечить українській Конституції.

Він зазначив, що “це не означає, що Зеленський має піти, ні”. “Ознакою здорової демократії є бажання і можливість проводити вибори навіть під час війни. Тож я думаю, що це здоровий знак”, — пояснив спецпредставник Трампа.

Келлог додав, що США теж свого часу проводили вибори під час війни.