Про це повідомили у програмі “Київ.Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Книга, яка має начабто допомогти батькам у вихованні дітей, просякнута тезами про роль жінки та чоловіка в суспільстві. Так, авторка Марина Ланге, яке називає себе підлітковою психологинею, вважає, що “дівчинка повинна бути цнотливою, вміти надихати та піклуватися“. А хлопчик необхідно “повинен досягати успіху та визнання“.

Профемініст Микола Ябченко, проаналізувавши тези книги, заявив, що ця література є суб’єктивним баченням авторки та не має наукового підґрунтя. Більше того, авторка не має освіти психолога чи педагога, а лише диплом приватної школи психології з Росії.

Kyiv Media

Яким чином експертна рада Українського інституту книги ухвалила рішення про закупівлю подібної літератури – телеканала “Київ” вирішив поцікавитися у директорки Інституту Олександри Коваль. Вона чесно зізначалася – книги не читала.

Я не маю можливості прочитати ці дві тисячі книжок, які пропонуються до закупівлі. Але читати книжки не є функцією Українського інституту книги. Ми забезпечуємо тільки технічний супровід цієї закупілі, створюємо можливості для прозорих процедур. Відбір книжок для бібліотек здійснюють експерти“, – сказала директорка Інституту.

Додала, що на роль експерта кожен може вільно подаватися на конкурс і долучатися до експертного відбору книжок.

Кожен експерт оцінює близько тисячі книжок, витрачаючи на це 200-400 годин свого часу, який ми йому не оплачуємо. Тож я згодна з тим і шаную всілякі погляди… Прошу не забувати про те, що ящо люди хочуть, щоби рахувалися з їхніми поглядами, то щоб вони так само рахувалися з поглядами інших“, – заявила пані Олександра.

Директорка Українського інституту книги додала, що книжку перевіряють перед закупівлею в бібліотеки тільки за технічними критеріями.

Ми закуповуємо книжки, видані протягом двох останніх років, тільки державною мовою і мають деякі ще технічні параметри – наприклад, прошитий нитками блок. Ми не закуповуємо книжок, які випустили за бюджетні кошти“, – скащала Олександра Коваль.

Далі вже справа за експертними радами – вони мають оцінювати зміст та інформативну якість книжки. Цікаво, що окрім експерті, книжки оцінювали 616 бібліотекарів – представників тих книгозбірень, до яких мають потрапити ці книжки.

Наостанок директорка Інституту прокоментувала тезу про те, що жінка має бути покірною, такими словами: “Я особисто не змогла навіть заміжньою довго побути, бо я не була покірною Але це мій вибір… І ми маємо поважати той вибір людини, який робить її щасливою“.

Додамо, що у переліку літератури, яку закуплять в бібліотеки за державний кошт, Український інститут книги оприлюднив 333 тисячі 372 примірники різних книг. Ці книжки, як і видання “Щоб у 16 не було запізно” авторства Марини Ланге, своїм наказом затверджувало Міністерство культури та інформаційної політики.

Книжки для закупівель відбирали три експертні ради:

  • Експертна рада з оцінювання літератури для дітей та юнацтва;
  • Експертна рада з оцінювання художньої літератури для дорослих;
  • Експертна рада з оцінювання іншої (нехудожньої) літератури для дорослих.

Сама авторка книги Марина Ланге раніше писала у Facebook, що все описане у книжці – це її цінності, з якими вона живе.

Я так живу кожен день. В молитві, здорових стосунках і в русі до мети. Я не буду нікого переконувати, хто вірить у ранній секс, в більше ніж дві статі або теорію Дарвіна“, – заявила авторка. А тим, хто не розуміє цього, порадила “шукати смисли”.

Фото: Фейсбук