Про це розповів військовий юрист та фахівець центру надання підтримки ветеранам та їх родинам Роман Лихачов в ефірі КИЇВ24.

Законодавчим актом не вказано про обов’язок людини мати електронні засоби. Більш того, у нас деякі люди навіть відмовляються від того, щоб обрати ідентифікаційний код й вони праві. Тут з цим питанням не прийнятий другий нормативний акт. А якщо дійсно особа не має смартфону або не має за що його купити взагалі?

Ввечері 30 січня Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

В Україні готується впровадження електронного кабінету призовника. Це нововведення, за словами адвоката, який спеціалізується на воєнних злочинах, та офіцера запасу Володимира Романчука, є критично важливим з багатьох причин.

По-перше, електронний кабінет призовника дозволить спростити реєстрацію військовозобов’язаних. У майбутньому військовозобов’язані повинні створити свій кабінет протягом певного терміну. Це зменшить навантаження на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, які в умовах воєнного стану мають справу з величезною кількістю заяв.

По-друге, цифровізація процесу реєстрації військовозобов’язаних допоможе зменшити рівень корупції. Адже буде важче отримати якусь протиправну вигоду як працівникам військово-лікарської комісії, так й іншим держслужбовцям.

По-третє, електронний кабінет призовника дозволить військовозобов’язаним економити час. Адже вони зможуть самостійно оновлювати свої дані про рівень придатності до військової служби, місце проживання тощо.

Міністерство оборони України планує запустити електронний кабінет військовозобов’язаного у другому кварталі 2024 року.