Про це розповів експерт з питань авіації, заступник директора української компанії виробників РЕБ Анатолій Храпчинський в етері КИЇВ24. 

Втрата таких літаків — вагома. Ми можемо казати про те, що ворог буде більш обережно використовувати ці літаки. Сьогодні вилітала велика група літаків Ту-95МС, у кількості 6 штук, для того, щоб здійснювати масований обстріл. Але відстрілявся лише один літак Ту-160 ракетами Х-101.

Він пояснив, що росіяни врахували минулі помилки та змінили тактику масованих обстрілів.

З серпня минулого року ми бачимо певну зміну тактики масованих обстрілів. Це залучання до масованих обстрілів безпосередньо тактичної авіації – це літаки Су-30, Су-34, Су-35 з ракетами Х-59, Х-69. Ворог починає розуміти, що треба більш уважно ставитися до ресурсу літаків.

Крім того, експерт зауважив, для пусків з літаків Ту-95 росіяни намагаються якомога ближче підходити до кордонів.

Раніше пуски крилатих ракет з літаків Ту-95 відбувалися з району Каспійського моря. Потім вони почали запускати з Енгельса, з Волгодонська. Сьогодні пускали з Воронежа. Тобто Росія намагається якомога ближче підходити до кордонів. Для чого це робиться? Для економії ресурсу літаків і для можливо більш точності нанесення ударів крилатими ракетами, які дедалі стають не такі, можливо, якісні.

Нагадаємо, що сьогодні, 19 квітня, у результаті успішної операції ГУР МО України у взаємодії з Повітряними силами вперше за час повномасштабного вторгнення знищено дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3.

Довідка

Ту-22М3 — дальній надзвуковий ракетоносець-бомбардувальник, призначений для ураження наземних і морських цілей. Літак може нести три надзвукові ракети великої дальності Х-22. Росія неодноразово застосовувала такі літаки у війні проти України.