Про це розказав в етері телемарафону “Єдині новини”.

Стефанчук заявив, що ухвалений у грудні 2022 року закон про національні меншини (спільноти) України не поширюється на нацспільноти, які представляють країну-агресора.

Я дуже вдячний і Венеціанській комісії, і Єврокомісії за те, що вони вислухали аргументи і підійшли з розумінням, що має бути принцип взаємної поваги. Якщо ця нація не демонструє поваги, а навпаки, агресії проти України, то її права мають бути ущемлені у зв’язку з цим. Тут ми досягли повного порозуміння. Тому російських національних меншин в Україні поки що немає і бути не може.

З огляду на те, що збройна агресія рф досі триває, влада взагалі навіть не готова обговорювати з їхніми колегами якісь винятки.

Руслан Стефанчук зазначив, що основна причина це звичайно те, що представники цього народу здійснюють геноцид українців, вчиняють агресію, ведуть війну проти України. Вони не можуть мати жодних привілеїв у нашій країні щодо будь-яких нюансів, пов’язаних з їхньою національною меншиною.

Він зазначив, що російська пропаганда намагається представити війну в Україні як “війну між Росією та російськими нацменшинами в Україні”. Однак, за словами Стефанчука, це є маніпуляцією та брехнею.

Нагадаємо, що 21 вересня Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроєкт №9610, який вносить зміни до Закону “Про національні меншини (спільноти) України”. Законопроєкт передбачає вдосконалення законодавчого регулювання прав і свобод нацменшин, як це закріплено в положеннях Європейської конвенції з прав людини, Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.