Навіть на поточний ремонт гуртожитку НАУ №11 вже кілька років не виділялися кошти, а керівництво навчального закладу сподівається лише на фінансування з боку держави. Про це у прямому включенні з гуртожитка повідомила кореспондентка «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Нині за одне ліжкомісце в гуртожитку №11 студенти платять 520 гривень на місяць. При цьому керівництво студмістечка переконує, що собівартість дорожча утричі і що реальна вартість складає 1700 гривень.

В гуртожитку проживає близько 800 факультетів Кібербезпеки та Комп’ютерної і програмної інженерії. Днями студенти вкотре опублікували фото старих приміщень, щоб спростувати звинувачення ректорату в наклепі через поганий ремонт. Знімальній групі вдалося поспілкуватися з батьком однієї зі студенток, який приїхав у Київ з Хмельницької області, щоб допомогти зробити косметичний ремонт в кімнаті.

«Поправим двері, доведем розетки до ума, вікно підрегуліруєм, ручки туди-сюди… Такий, маленький косметичний ремонт зробим, зашпаклюєм, заклеїм, задєлаєм, все буде добре (…) Я довольний, в мене претензій до керівництва гуртожитку нема ніякого» — повідомив чоловік.

Керівництво гуртожитку розповіло журналістам, що кошти навіть на поточний ремонт будівлі не виділялися. Натомість було ліквідовано заборгованість за комірне та проблеми з пожежною безпекою.

Вирішити проблему в цілому можна лише через капітальний ремонт — кажуть в НАУ.

«Це багато грошей, тому шо відповідні роботи у колег, які відбувалися в інших університетах, коли вони знаходили кошти, то один стояк шоб зробити, замінити труби, каналізацію, ремонт в кімнатах, двері ше шось поміняти, то виходило від 1,5 до 2 мільйонів на один стояк. У нас їх тут 30» — зазначив Петро Станко, в.о. директора студмістечка НАУ.

«Потім цей план буде аналізуватися і складатися локальний кошторис саме за витратами, які треба буде вкласти в ліквідацію цих дефектів, які існують. Наступний крок, якшо ми зможемо отримати фінансування держави і фінансування, ми будемо оголошуватии тендерну програму і шукати допомоги зовні» — розповіла Світлана Тімкіна, проректорка по роботі зі студентами НАУ.

Керівництво вишу запевняє, що зверталося до Міносвіти з проханням виділити кошти на покращення умов. Також воно планує брати участь у держпрограмі з будівництва гуртожитків.

Зауважимо: з 2008 до 2015 року Національним авіаційним університетом фактично керував його перший проректор, а нині ректор (з лютого 2021-го) Максим Луцький, колишній член «Партії регіонів» та кум одіозного екс-міністра освіти часів Януковича Дмитра Табачника. Днями він разом з екс-регіоналом, а нині міністром освіти Шкарлетом вручали студентам символічний студентський квиток. Шкарлет три роки – з 2005-го по 2008-й – був у докторантурі НАУ, коли Луцький обіймав посаду проректора цього університету. Міністром освіти в той час був Табачник.

Сьогодні керівника Льотної академії НАУ впіймали на хабарі у 20 тисяч доларів.

Фото: Фейсбук