Про це пише Інтерфакс – Україна.

Згідно з наказами Мінкультури, встановлено, що ТОВ “Ми – Україна” (телеканал Ми – Україна), ТОВ “ТРК “Студія “1+1” (телеканал 1+1), ТОВ “МК ТРК” (телеканал ICTV), ПрАТ “Телеканал “Інтер” (телеканал Інтер), державне підприємство “Парламентський телеканал “Рада” (телеканал Рада) та Акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (телеканал Суспільне Мовлення) відповідають критеріям підприємства, установи та організації, що є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, і підтвердило цей статус.

З початку 2024 року такий статус надали та підтвердили і представництву ВВС, кільком каналам, що входять до холдингу Starlight Media, Національній спілці журналістів України та ще кільком підприємствам.

Водночас тиждень тому голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявляв, що для журналістів не передбачена бронь від мобілізації. Також він нагадав, що саме бронювання від мобілізації в Україні існує в інших важливих галузях. Заброньованими можуть бути до 50% робітників певних підприємств чи відомств.

Як повідомлялося, у січні 2024 року в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що бронювання військовозобов’язаних діячів культури, які не є працівниками стратегічних підприємств, установ і організацій, неможливе й не відбувається. Разом з тим він зазначив, що в кожному закладі культури та інформаційної сфери, який належить до стратегічного напряму, відомство забезпечило бронювання 50% військовозобов’язаних.

Станом на лютий 2024 року в Україні було 143 підприємства, установи та організації у сфері культури та інформаційної політики, які є критично важливими для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.