Про це йдеться в Управлінні з питань реклами КМДА та КП “Київреклама”.

Зазначається, що реклама викликала обурення в соцмережах та транслює неоднозначні гасла.

Зокрема на сітілайтах та білбордах можна було побачити написи: “Життя не має сенсу”, “Буде тільки гірше”, “З депресії не вийти”.

Це реклама гарячої лінії кол-центру психологічної підтримки фонду Яніни Соколової “Варто жити”. Під написами знаходилось роз’яснення: “Мучать такі думки? Дзвони”.

Подібний креатив дуже негативно сприйняли українці в соцмережах, називаючи рекламу провокативною й такою, яка може схилити психологічно нестабільних людей до непоправних дій.

Пізніше у пресслужбі управління з питань реклами КМДА та КП “Київреклама” відреагували на повідомлення громадян та заявили про зняття реклами з сітілайтів та білбордів.

Стосовно сумнівної реклами психологічної підтримки Фонду Яніни Соколової: дана реклама не є соціальною рекламою, яка розміщувалась на замовлення адміністрації. Запитів на її розміщення до нас не надходило, КП “Київреклама” не сприяло у її розміщенні.

В управлінні пояснили, що КМДА та КП “Київреклама” видають дозволи на розміщення рекламних конструкцій, а не змісту реклами – втручатися у зміст реклами влада не може згідно зі ст. 16 Закону України “Про рекламу”. Зокрема це стосується білбордів, сітілайтів, відеоекранів, банерів та інших конструкцій, на яких можна розмістити рекламу.

Раніше на реакцію соцмереж відреагувала сама Яніна Соколова, яка попросила вибачення в українців за некоректну рекламу. Крім того, журналістка закликала надсилати пропозиції щодо кращих гасел для реклами психологічної підтримки.

Я ще раз перепрошую в тих, кого ми поранили своєю рекламою. І хочу, аби ми виправили цю помилку. Борди та сітілайти будуть зняті. Вже знімаються.

Соколова додала, що за неприйнятну рекламу несе відповідальність особисто вона.

Нагадаємо, що кол-центр запустили у 2021 році для онкопацієнтів. У 2022 році гарячу лінію розширили для підтримки військовослужбовцям та цивільним.