Про це повідомляє розслідувальна платформа The Insider у співпраці з німецькою газетою Der Spiegel і телепрограмою 60 minutes американського каналу новин CBS.

Журналісти низки ЗМІ оприлюднили розслідування щодо нових доказів причетності російської військової розвідки ГРУ до виникнення так званого “гаванського синдрому”.

У розслідуванні вони спирались на заяви жертв, російські урядові документи, дані про пересування та місцеперебування.

Як зазначають журналісти, підрозділ 29155 російської військової розвідки експериментував зі спеціальною зброєю. Кажуть, що керівники підрозділу були нагороджені за розробку “нелетальної акустичної зброї”.

Це пристрої, що випромінюють звук і радіочастоти, які можуть бути використані проти людей.

“Гаванський синдром”

“Гаванський синдром” – це набір неврологічних симптомів, які з 2016 року спостерігаються у співробітників посольств США та Канади в Гавані на Кубі, а пізніше у дипломатів та військових США в інших країнах.

Зокрема проявляються запаморочення, нудота, головний біль, проблеми зі слухом тощо. Ці симптоми могли тривати у людей роками.

Наразі немає публічних свідчень того, що американські спецслужби повʼязали цей синдром до застосування певної зброї.

Однак журналісти розслідування пишуть, що симптоми “гаванського синдрому” проявлялися в ті періоди й в тих місцях, куди приїжджали агенти ГРУ з військової частини 29155. ЇЇ раніше пов’язували з отруєннями “Новачком” Сергія та Юлії Скрипалей у Великій Британії, а також бізнесмена Омеляна Гебрева у Болгарії.