За цей час Кабінет міністрів України має впровадити зміни до відповідних законів щодо можливості пільгового проїзду певним категоріям громадян. Про це повідомляє офіційний сайт міської адміністрації.

За словами заступниці голови КМДА Марини Хонди, уряд має спростити відповідну процедуру, оскільки нині надання пільгового проїзду регулюється 8 окремими законами.

«Метою запровадження е-квитка було уникнення нецільового використання бюджетних коштів, зменшення обігу готівки на транспортних підприємствах, облік пасажирів, зокрема, і пільгових категорій для ефективної організації трафіку та визначення сум компенсацій перевізникам. У 2018 році почалося тестове впровадження єдиного електронного квитка, – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда. – Із моменту роботи електронного квитка у тестовому режимі міська влада дала можливість оформлення карти киянина для усіх пільгових категорій киян, які мають право на безкоштовний проїзд. На сьогодні ми компенсуємо перевізникам із міського бюджету вартість проїзду в комунальному громадському транспорті за кожного пільговика, який має картку киянина».

Також Марина Хонди додала, що право на безоплатний проїзд нині мають близько 240 тисяч киян та окремо 480 тисяч пенсіонерів. Оскільки ці кошти місто компенсує перевізникам з власного бюджету, покрити усі витрати повністю поки що не може.

«Держава повинна врегулювати це питання на законодавчому рівні. І на кількох нарадах за участю прем’єра, урядовців і керівництва столиці, була досягнута домовленість, що уряд розробить відповідні зміни до законодавства України. А столиця врахує рекомендації урядовців і відтермінує запровадження електронного квитка, поки питання компенсацій пільговикам не буде вирішене», – підсумувала Марина Хонда.