Днями в Голосіївському парку, біля ботанічного саду НУБІПа, зрізали 17 вікових дубів.

Через суспільний резонанс Голосіївська окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження, повідомляє прес-служба.

«Голосіївською окружною прокуратурою м. Києва у порядку ст. 214 КПК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 246 КК України (незаконна порубка дерев, вчинена на територіях природно-заповідного фонду)», – йдеться в дописі.

Як виявилось, дана ділянка належить Ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України. Про це повідомила адміністрація Голосіївського парку.

Зокрема там зауважили, що ситуація з дубами склалась на території,яка належить до ботсаду (НУБІП).

«Адміністрація НПП “Голосіївський” не може приймати ніяких рішень щодо рубок на данній території. Про факт рубки поліція та екоінспекція повідомлені», – йдеться в дописі.

Проте в Ботанічному саду НУБіП зауважили, що  вирубка була плановою.  Про це йдеться на Facebook-сторінці ботсаду.

Працівники ботсаду поскаржились на екоактивістів, які створили ажіотаж навколо вирубки та спотворили, за їхніми словами” інформацію, додавши “фейкові фото” і “вдалі ракурси”.

Фахівці додали, що ботанічний сад є об’єктом природно-заповідного фонду України, тому господарська діяльність на його території здійснюється лише з дотриманням правил і норм чинного законодавства.

За їхніми словами, тут можливе видалення лише сухостійних дерев, проте цей процес не може бути спонтанним і самовільним. Кожне сухостійне дерево попередньо обстежується кваліфікованою комісією, направляється запит в екологічну службу для отримання актів на видалення кожного такого дерева. Це довготривала процедура.

«”Чому всихають дерева на території ботанічного саду?” – запитують активісти. Дерева всихають не лише в Голосієві, це доволі розповсюджене явище, особливо останнім часом. Чинниками цього є глобальні зміни клімату, посуха влітку, різке зниження рівня ґрунтових вод, заселення рослин омелою, спалахи шкідників і хвороб, забруднення повітря великого міста тощо», – йдеться в дописі ботсаду.

Адміністрація також зауважила, що має усі необхідні документи. Проте через суспільний ажіотаж їх доводиться показувати щоразу новій службі.

« Усі необхідні документи є у наявності, тому кожна служба, яка приїзджає на вимогу впертих активістів, розібравшись в обставинах, не запобігає діяльності співробітників, проте за годину-другу приїзджає вже інша служба і “просвітницьку діяльність” доводиться починати знову», – додали в дописі.

В ботсаду також зауважили – що всі проведені роботи – без єдиного порушення.

«Усі проведені роботи – без єдиного порушення. На їх проведення є відповідні документи. Дерева були в аварійному стані і загрожували життю та безпеці громадян, які послуговуються проїзжою частиною, тротуаром Сільськогосподарського провулку і, зокрема, мешканцям ближніх будинків. Фото, які опубліковані в пабліку, не можемо коментувати. Справжні фото і документи у директора ботанічного саду Олександра Сливи», – прокоментували спільноті «ЧЕСНО. Київ».

Нагадаємо, минулого тижня в Голосіївському парку, біля ботанічного саду НУБІПа, зрізали 17 вікових дубів. Раніше представники КО “Київзеленбуд” запевнили, що не мають відношення до цих робіт.

Фото: facebook