Україна має критичну потребу зібрати додаткові кошти до бюджету – це понад 500 млрд гривень уже цього року. Кошти потрібні на зарплати військовим та закупівлю відповідного обладнання оборонної промисловості. Взяти їх у міжнародних партнерів не можна.

Є декілька варіантів, де взяти цю суму, повідомив на форумі “Україна 24. Незалежність” голова уряду Денис Шмигаль. Перший – збільшення внутрішніх запозичень.

Наш ринок готовий до цього. Фінансові інституції, банки, НБУ – ми провели відповідні перемовини та бачимо тут потенціал до кінця року. Другий – збільшення ставки податку на прибуток для банків. Третій – це розширення бази для військового збору на підвищення ставок військового збору для окремих випадків.

Також в Україні запровадять принцип “воюй або працюй” – введення заходів, які покликані вивести ринок праці з тіні. Очікується, що це збільшить кількість робочих місць, рівень середньої зарплати та наповнить бюджет. 

Україна з 2022-го втратила 3,5 млн робочих місць – 30% економіки. Щоб підтримувати військових, потрібно не менше 10 млн робочих місць, а їх офіційно менше ніж 8 мільйонів.

В економіці є цілий ряд професій, які працюють у тіні, не сплачують податки, які критично потрібні Силам оборони. Принцип “воюй або працюй” не новий, його озвучував президент України, ми всі з цим принципом згідні. Люди мають або воювати, або робити все, щоб забезпечити тих, хто воює, всім необхідним.

Є ціла низка заходів із детінізації як для людей, які отримують зарплати в конвертах, так і для тих, хто зараз за кордоном.

Нагадаємо, на форумі “Україна 2024. Незалежність” українській прем’єр також заявив, що наразі бюджет України потребує понад 500 мільярдів гривень для оборони й близько $15 мільярдів для «цивільних» витрат. Влада хоче залучити кошти від заморожених активів Російської Федерації.