У Києві відкривається нове книжкове видавництво — «Віхола».

Його відкриває команда, яка раніше працювала на «Наш формат». Про це повідомляють його засновники на сторінці видавництва у Facebook.

Відомо, що більшу частину команди складають колишні працівники видавництва «Наш формат», які звільнилися через конфлікт з керівництвом. Зокрема, серед засновниць «Віхоли» екс-директорка “Нашого формату” Ілона Замоцна та екс-редакторка Ольга Дубчак.

«Видавництво «Віхола» працює передусім з українськими авторами й розвиває суто українські напрямки нон-фікшн і наук-поп. Ми виступаємо проти інтелектуального пафосу… Ми просто пропонуємо вам почитати цікаве, легке і корисне й віримо, що книжка — не інструкція, а джерело натхнення», — повідомляється на офіційній сторінці видавництва.

На сайті «Віхоли» поки доступна лише одна книга — «Про жінок за 50» авторки Наталії Підлісної вартістю 175 гривень. Найближчим у доступі мають з’явитися книги на теми психології та екосвідомості від українських авторів.

Відомо, що з осені книжки видавництва можна буде придбати в онлайн-магазинах та книгарнях.

Відмітимо, що у травні команда “Нашого формату” звільнилася з видавництва через конфлікт із засновником – Владиславом Кириченко. Ольга Дубчак тоді розповідала, що причиною стала публікація видавництвом книги російської науковці Анни (Анчі) Баранової “Коронавірус. Інструкція з виживання”, а також попередні конфлікту історії з російськими книжками. Проте ключовою причиною звільнення стали “приниження, образи і знецінення” команди. Зокрема, засновник видавництва Владислав Кириченко називав підлеглих “індиками”.

Фото: pixabay