Про це інформує пресслужба НАБУ.

Крім Шевченка, такі самі статті інкримінували його ексзаступнику в “Укргазбанку” Денису Чернишову та ексдиректору департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами держбанку Олексію Лютому.

За версією слідства, керівництво «Укргазбанку», володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, забезпечило підробку низки документів, відповідно до яких 52 фізичні та юридичні особи нібито допомогли залучити до банківської установи клієнтів на обслуговування і за таку “допомогу” упродовж 2014–2019 років їм нараховано агентську винагороду на суму понад 206 млн гривень.

В повідомленні йдеться, що за даними НАБУ, рахунки, на які виплачувалась винагорода, відкривались лише в «Укргазбанку». Це давало можливість мати доступ, контролювати й розпоряджатися коштами.

Члени злочинної організації з числа працівників банку мали можливість самостійного зняття коштів, як у касах банку без осіб, на яких були відкриті ці рахунки, так і шляхом переказу коштів на інші рахунки

За даними слідства таким чином виплати здійснювалась на рахунки підставних осіб, а повне розпорядження коштами здійснювалось членами організації. Відомо, що підозрюваним вдалося заволодіти грошима у сумі понад 206 млн грн.

Згідно з даними НАБУ, йдеться про фінансові операції для легалізації та приховування протиправного походження цих коштів. За даними слідства, гроші використовувались для власного збагачення, надання хабарів керівникам державних суб’єктів господарювання за розміщення в банку значних сум коштів та фінансування іншої протиправної діяльності.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що В НАБУ хочуть створити окремий підрозділ для розслідування злочинів з коштами на відновлення.

Фото: відкриті джерела