30 липня Міністерство охорони здоров’я оприлюднило постанову із рекомендаціями для закладів освіти – як проводити навчальний процес в умовах пандемії.
Таким чином, серед головних правил:
- Заходити в будівлю та пересуватися приміщеннями навчального закладу у масці або респіраторі, під час уроків їх можна не використовувати.
- Не допускати на робоче місце працівників із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С. Учням же вимірювати температуру не обов’язково.
- Забезпечити усіх працівників закладу засобами індивідуального захисту із розрахунку: 1 захисна маска на 3 години роботи.
- Розробити маршрути руху для учнів та скласти графік, за яким вони заходитимуть в заклад освіти.
- Проводити роз’яснювальну роботу з персоналом та учнями щодо індивідуальних заходів профілактики та симптомів коронавірусної хвороби.
- Перед заняттями опитувати учнів щодо самопочуття та обстежувати на ознаки респіраторних захворювань.
- Обмежити пересування здобувачів освіти кабінетами, зокрема, проводити навчання в одному і тому ж приміщенні.
- Передбачити у навчальному розкладі можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.
- Провітрювати приміщення після кожного заняття, щонайменше 10 хвилин.
- За можливості забезпечити навчання на свіжому повітрі.
- Забезпечити вбиральні антисептичними засобами. Поставити їх при вході в приміщення.
- Забезпечити відстань між столами не менше ніж 1,5 метра та розміщення за столом не більше 4-х осіб під час харчування. Шведський стіл і самообслуговування забороняються.
- Забезпечити проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу в кінці робочої зміні;
- Забезпечити водіїв засобами індивідуального захисіу (із розрахунку І захисна маска на 3 години роботи на І особу), антисептичний засіб для обробки рук;
- Передабчити проведення навчання з питань використання та утилізації засобів індивідуального захисту;
- Проводити щоденний контроль за станом здоров’я водіїв та проведення температурного скриніигу до початку робочої зміни:
- Забезпечити не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37.2 °С;в
- Контролювати вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисіу (респіратора або захисної маски);
- Здійснювати перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння.
Також працівники навчального закладу мають пройти інструктаж щодо того, як запобігати поширенню коронавірусної інфекції, дотримуватись правил респіраторної гігієни тощо. Персонал мають забезпечити захисними масками із розрахунку одна маска на три робочі години.
З 1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не…
Опубліковано Міністерство освіти і науки України Четвер, 30 липня 2020 р.
- Розробити алгоритм дій у випадку надзвичайної ситуації (наявність хворого у школі)
- Провести роз’яснення, інструктажі для працівників, розмістити інформаційні постери;
- Розробити графік допуску до закладу освіти та маршрут руху учнів в закладі освіти;
- Мінімізувати рух учнів між кабінетами шляхом організації модульного підходу у вивченні навчальних дисциплін;
- Організувати щоденні опитування учнів перед початком занять щодо їхнього самопочуття;
- За можливості заняття з окремих предметів проводити на відкритому повітрі;
- Забезпечити наявність засобів гігієни у санітарних кімнатах;
- Організувати провітрювання навчальних класів після кожного заняття;
- Після занять проводити очищення та дезінфекцію поверхонь;
- У приміщенні закладу освіти розмістити контейнери/урни для збору використаних масок;
- Розробити графік харчування здобувачів освіти.
Заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій напередодні повідомила під час брифінгу, що Міносвіти рекомендуватиме батьківській та педагогічній спільнотам переходити на змішану форму навчання.
«Сьогодні в школу йдуть одні діти, а завтра – інші. Тобто сьогодні одні працюють з використанням дистанційних технологій, а завтра – інші, для того, щоб зменшити кількість учнів у класі», – сказала Мандзій.
Засловами заступниці, пояснювати матеріал вчитель може одночасно для дітей і в класі, і тих, хто навчається дистанційно – за допомогою відеокамери.
Крім цього, Мандзій зазначила, що під час дистанційного навчання педагоги витрачають більше зусиль, то ж є необхідність «переглянути їхню заробітну плату». Також вона повідомила, що нині МОН готує запуск онлайн-курсу для вчителів про дистанційне і змішане навчання.
Натомість університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на селекторній нараді з представниками місцевих органів влади і профільними міністерствами.
Шмигаль відзначив, що відповідно до закону про вищу освіту, університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу. Вчена рада закладу вищої освіти ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу та визначає строки навчання на відповідних рівнях.
«В Україні фактично 1,2 мільйонів студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет, треба приймати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба приймати з огляду на безпеку наших дітей», — прем’єр-міністр.
При цьому Міністерство освіти і науки рекомендує вишам планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених урядовою постановою №641. У разі сприятливої ситуації МОН рекомендує розпочати 2020/2021 навчальний рік за наступним розкладом:
- для студентів 1 курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти у період з 1 по 15 вересня 2020 року;
- для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;
- для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.
Нагадаємо, раніше було оприлюднено варіанти навчання столичних школярів.
Фото: unsplash