У столиці стрімко зростає кількість захворювань на COVID-19, велика кількість важких випадків, а заповнюваність ліжок із підключенням кисню становить 72%. Тому для того, щоб зупинити розповсюдження хвороби, школи відправили на дистанційне навчання за рекомендацією медиків. Про це повідомили у КМДА.
Заступник голови КМДА підкреслив, що це вимушений, але необхідний крок. Таке рішення приймалося після фахових консультацій із Міністерством освіти та науки та Міністерством охорони здоров’я. Статистика показує, що саме діти часто хворіють на COVID-19 в легкій формі або взагалі безсимптомно.
«Столичні працівники освіти вакциновані на понад 90%, у той час, коли вакцинація у місті вдвічі менша, а це ризик не просто захворіти, а й потрапити до лікарні в тяжкому стані. Медики б’ють на сполох, закликаючи вакцинуватися та врешті розірвати ланцюг захворюваності. Зупинити епідемію можна лише за допомогою рішучих та фахових кроків, ми маємо керуватися досвідом і логікою, а не емоціями. За один-два тижні таких обмежень ми, можливо, зможемо це зробити, аби уникнути більш серйозного локдауну із зупинкою громадського транспорту», – підкреслив Валентин Мондриївський.
Він зазначив, що у КМДА розуміють, що дистанційне навчання для дітей 1-4 класів – це, в першу чергу, проблема для їхніх працюючих батьків, і є відповідна петиція, яка набрала необхідну кількість голосів.
Тому КМДА звернулось з проханням до керівників підприємств та власників бізнесу, де працюють батьки школярів, з розумінням поставитись до цього, так само, як і місто пішло назустріч бізнесу, зменшивши вартість оренди комунального майна.
У столиці, відправивши дітей на дистанційне навчання, спиралися на досвід тих європейських країн, де рівень вакцинації був достатньо низький, а такі заходи показали свою ефективність.
Також заступник голови КМДА зауважив, що столична влада зацікавлена в якомога скорішому поверненні учнів за парти – виключно за умови, що це не спричинить нову хвилю захворюваності.
Фото: Фейсбук