Як пояснюється у навчальному відео, опублікованому Мінцифри, бустерна доза відображається в міжнародному сертифікаті, а у внутрішньому лише продовжується його термін дії.

Для того щоб згенерувати сертифікат про “третю” дозу необхідно:

  • зайти у застосунок Дія 
  • натиснути Послуги і перейти на СOVID-сертифікати
  • вибрати потрібний тип сертифіката та дати згоду на передачу даних

Як тільки Дія знайде інформацію у відповідному реєстрі (ЕСОЗ), прийде сповіщення та сертифікати оновляться. Буде відображатися «третя доза» вакцини, а також зміниться строк дії сертифіката — на 270 днів.

Водночас, користувачі додатка скаржаться, що їм не вдається згенерувати сертифікат про бустерну дозу вакцини.

Як повідомляє AIN.UA, причини того, що сертифікат про вакцинацію не підтягується у додатку, може бути дві: в електронній системі охорони здоров’я немає даних про вакцинацію, або вони внесені із помилкою.

«Якщо ви зробили щеплення, зверніться до установи, у якій отримали медичну послугу. Лікар перевірить дані та внесе їх до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Після цього отримаєте сертифікат у “Дії”», — радять у Мінцифри.

Важливо: якщо інформація про бустерну дозу є в Helsi, це не означає, що вона з’явиться в «Дія». Важливо, щоб інформація була саме в ЕСОЗ. Інформацію про бустер туди вносить лікар, який і проводив вакцинацію.

Також можна звернутися до МОЗ через коротку форму на сайті міністерства. Тоді контакт-центр міністерства сам знайде відповідного лікаря, щоб він перевірив дані. 

Командою Дії та МОЗ зафіксовано, що у деяких випадках “бустерну” дозу лікарі внесли як повторну вакцинацію – першу дозу з двох. Як наслідок, бустер не відображається правильно. 

В Мінцифри обіцяють, що знайшли системне рішення, яке буде впроваджене найближчим часом, а українці зможуть згенерувати сертифікат про бустерну дозу в «Дія».

Фото: Фейсбук